Проста і потужна рослина проти раку, діабету і захворювань нирок

Незвичайно потужна цілюща сила і багатий вітамінний і мінеральний склад!

Про корисні властивості бузини чорної відомо спрадавна. Згідно з легендами, бузина вважалася священною рослиною і володіла унікальними властивостями подовжувати життя. Зараз фітотерапевти і травники поважають чорну бузину за незвичайно потужну цілющу силу і багатий вітамінний і мінеральний склад.

На властивості такої лікарської рослини, як бузина чорна, вказували Гіппократ, Діоскорид, Теофаст, вважаючи, що вона здатна зціляти від дюжини хвороб.

Древні слов’яни цю рослину оточували особливою ритуальною шаною. Вважалося великим гріхом викорінювати кущ бузини, що мимоволі виріс біля будинку. В окремих місцевостях навіть зараз дотримуються звичаю оголяти голову при несподіваній зустрічі з чорною бузиною, на знак визнання її здібностей зціляти від важких недуг.

Авторитетний лікар XVIII століття Цуккерторт вважав, що в кожній сім’ї, в домашній аптечці, зобов’язані бути квіти і повидло з ягід бузини чорної на випадок позбавлення від застуди, зцілення захворювань нирок і сечового міхура. До того ж при водянці і ожирінні він прописував пити відвар кореня бузини трав’янистої.

Лікарі середньовіччя не лише знали, але і широко використовували бузину, як хороший кровоочисний засіб; при весняних погіршеннях здоров’я, що супроводжуються висипом, при проносі і шлункових кольках. Для цих цілей досить було приготувати настій з 6-8 посічених листків бузини і випити його натщесерце. При печінковій водянці ефективний настій з її кореня. Коли ж вимагалося зцілити від запалення, лихоманки і невралгічних болів, то ними використовувалися перепічки з квіток чорної бузини.

У Першу світову війну, коли були використані хімічні отруйні речовини, то в Чехословаччині для лікування солдатів з поразками в легенях від газових атак стали використовувати вино з соку бузини. До того ж згущений сік досить успішно використовувався для купірування болю трійчастого нерва при невралгії. При лікуванні запалення сідничого нерва препаратами з бузини також завжди досягався позитивний результат.

Про особливості використання бузини чорної

Соки, мед, вино, приготовані з бузини чорної, при їх використанні в умовах підвищеної радіаційної небезпеки дають стійкий позитивний результат. До того ж супутні їй захворювання щитовидної залози, а також лімфатичної системи, при використанні препаратів з чорної бузини не ведуть до їх переродження. При ниркових і кишкових кольках чай з листя бузини найбільш дієвий засіб. При важкій течії кору і краснухи як у дітей, так і у дорослих необхідно приймати настій з листя, квіток і ягід бузини.

Народні цілителі Кавказу, використовуючи суміш сухих квіток, листя, плодів бузини, досить успішно лікували хворих з цукровим діабетом. Використання ж в цілющих рецептах стовченого насіння ягід бузини забезпечувало успіх у боротьбі з малярією. У комплексному лікуванні, коли при чергуванні прийому ліків з бузини чорної з ваннами з її коренів і гілок, то зазвичай забезпечувалося зцілення при поліартритах найрізноманітнішій етіології, у тому числі ревматоїдному, подагричному артритах, геморої.

Численні приклади служать підтвердженням, що вино з бузинового соку і навіть відходи від вина (винна гуща) допомагають при раку шкіри. Якщо ж протерти ягоди бузини з цукром в співвідношенні 1:3, то використання отриманого складу при раку шлунку забезпечує навіть дуже непогані результати.

Дослідженнями встановлено, що вітаміни групи “В” в ягодах бузини чорної зібрані у виключно потрібних для хворого організму пропорціях.

Народні цілителі від часів старовини і до наших днів, вихваляючи і захоплюючись цілющою здатністю бузини чорної, все ж вимушені визнати, що її вживання в якості лікарських засобів дуже індивідуальне. Слідує з цим висновком все ж вважатися, оскільки препарати з неї підходять не кожній людині. Проте у будь-якому разі потрібно розпочинати з малого.

Якщо кашку з ягід накладати на шкіру обережно, з урахуванням індивідуальної непереносимості, то ця процедура не зашкодить хворому. Аналогічно обережно потрібно починати використання водних настоїв з квіток бузини.

В якості потогінного, жарознижуючого засобу настій з квіток бузини готується наступним способом: одна столова ложка заливається окропом. Приймати настій по 1/3 склянки три рази в день, пам’ятаючи про те, що бузина має яскраво виражену сечогінну властивість.

Результатом цього лікування для хворих подагрою буде той ефект, що забезпечується видалення сечової кислоти. До того ж починаючи лікування настоєм квіток бузини, потрібно потурбуватися про збалансованість живлення з тим, щоб в організм з продуктами поступала достатня кількість калію, магнію, кальцію.

Бузина чорна в рецептах зцілення від недуг

З ягід бузини чорної вино готується в наступному порядку. Потрібно сік бузини злити в скляний бутель місткістю 3 літри і в неї ж засипати склянку цукру. Якщо вино готується для хворого цукровим діабетом, то замість цукру використовується, як добавка до соку, мед в тій же кількості – 1 склянка. Ємність з соком і цукром (медом) герметично закупорюється, але для виходу газів шланг також герметично через кришку, через водяний затвор, оберігає бутель від вибуху.

Підготовлений таким чином бутель встановлюється в тепле затемнене місце для зброджування. Після закінчення процесу отримання вина його необхідно розлити по пляшках. Добре закупорені пляшки слід зберігати лежачи.

Приймати вино з лікувальною метою необхідно по 10 – 20 грам безпосередньо перед їжею. Проте потрібно знати, що навіть з такої дози в 30 – 50 грам вино з ягід бузини чорною дає дуже потужний послаблюючий ефект.

Рецепт приготування варення з ягід бузини чорної зовсім нескладний. На 1 кг плодів необхідно брати 1 кг цукру. Пошарово ягоди завтовшки до 1 см пересипаємо цукром такий же до 1 см товщини і залишаємо їх відстоятися добу. Відстояні ягоди, що пустили сік, довести до кипіння і розлити в добре простерилізовані банки, які загорнути герметично.

Особливих складнощів не буде також при приготуванні бузинового меду. З цією метою свіжі квіти бузини перетираються в сметаноподібну масу і в співвідношенні 1:1 заливаються свіжим медом. Скляна ємність з отриманим бузиновим медом ставиться в холодильник. У міру потреби він може бути “швидкою допомогою” при лікуванні застуди, кашлю, ангіни, лімфаденіту.

Для зведення вважаємо необхідним нагадати, що квіти бузини чорної потрібно збирати в екологічно чистих місцях, прийнятніше, звичайно, в лісі, далеко від доріг або ж на територіях покинутих хуторів, селищ. При цьому потрібно угадати так, щоб в місцях збору хоча б, як мінімум дні три не випадали дощі. Квіти, природно, мають бути сухими. Після повернення їх не слід прагнути промивати і тим більше обполіскувати. Інакше такий бузиновий мед зіпсується, заграє.

Джерело

Поділись


Новини партнерів