Шість звичок, які ведуть до передчасної старості

За розрахунками вчених-біологів, людина може жити в доброму здоров’ї до 100 і навіть до 130 років. Однак така тривалість життя – велика рідкість серед українців. Люди самі собі вкорочують життя шкідливими звичками, які призводять до передчасного старіння організму. Про шість найбільш поширених шкідливих звичок розповіла кардіолог-ліпідології Світлана Гаркуша.

Звичка харчуватися абияк

Багато з нас вранці не снідають, випивають чашку кави і біжать на роботу. В обід перекушують чим доведеться, зазвичай їжею з фаст-фуду. А ввечері, прийшовши додому, наїдаються до відвалу, причому найчастіше перед самим сном. Відсутність режиму харчування, якісних і корисних продуктів “компенсується” великою кількістю високовуглеводних, жирних продуктів.

Все це веде до серйозних наслідків для організму: порушення обміну холестерину, надмірної ваги, підвищення артеріального тиску і так далі. Неправильне харчування швидко позначається на роботі всього організму, на зовнішності людини і значно скорочує життя.

Щоранку необхідно випивати на голодний шлунок пару склянок фільтрованої води, обов’язково снідати, а останній прийом їжі повинен бути не пізніше 6-7 годин вечора, щоб їжа встигла перетравитися. За дві години до сну можна випити хіба що кисломолочний продукт, трав’яний чай або склянку якісної води.

І ще один важливий момент: для тривалості життя важливо підтримувати в організмі лужний баланс. Велика кількість солодощів, борошняного і м’ясної їжі веде до підвищення кислотності організму, що обертається хворобами обміну речовин. А для підтримки лужного середовища потрібно налягати на свіжі овочі та фрукти, багаті клітковиною, і кисломолочні продукти.

Звичка перевантажувати себе

Щоб якось вижити у важкі кризові часи, багатьом доводиться шукати додаткові заробітки, і часто виходить, що робота займає мало не 24 години на добу. Великі фізичні і психологічні навантаження ведуть до виснаження організму, люди починають відчувати депресію і агресію. Це призводить до передчасного зношування і старіння організму. Щоб уникнути таких наслідків, потрібно навчитися розподіляти навантаження рівномірно. Не забувати про повноцінний відпочинок.

Після роботи добре подивитися який-небудь фільм, щоб переключити свої думки. Корисно періодично міняти вид діяльності. Наприклад, у вихідний відправитися на дачу або город, повозитися з саджанцями і грядками. Можна приготувати оригінальний обід, зайнятися вишивкою або приступити до дресирування улюбленого пса. Зміна роботи – це теж відпочинок. Уміння вмикати “перезавантаження” і урізноманітнити своє життя рятує від перевтоми.

Звичка недосипати

Прагнення все і скрізь встигнути не дозволяє повноцінно відпочивати вночі, що губить нервову, імунну та інші системи нашого організму. Дорослій людині необхідно спати не менше 7-8 годин на добу. Дуже корисний денний відпочинок – релакс на 15-20 хвилин. Уміння розслабитися дозволяє зберегти енергію і працездатність організму.

Звичка знімати напругу алкоголем і сигаретами

Алкоголь – токсична речовина для головного мозку і отрута для печінки. Його згубний вплив на мозок і судинну систему проявляється дуже швидко, починаючи з провалів пам’яті і закінчуючи досить серйозними хворобами. Навіть молоді і здорові люди під дією алкоголю старіють просто на очах. А у тих, хто постійно тонізує себе сигаретою, виникають проблеми з судинами – вони звужуються аж до непрохідності. Як результат – інфаркти та інсульти.

Звичка вести сидячий спосіб життя

Протягом життя кожні 10 років обмін речовин сповільнюється на 7%, тому для людини дуже важливо дотримуватися балансу спожитих калорій і їх витрат. Надмірна вага говорить про те, що цей баланс порушений. Ожиріння 2-го ступеня скорочує тривалість життя на 5-7 років, а 3-го ступеня – на 10-15. Малорухливий спосіб життя веде до порушення кровообігу, зниження функції печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.

Зате зниження ваги на 3-4 кг подовжує життя на рік. Для підтримки потрібного балансу в організмі необхідні фізичні навантаження. На роботу (якщо не дуже далеко) краще ходити пішки, перестати користуватися ліфтом і полюбити підніматися по сходах, а вранці робити пробіжки або хоча б гімнастику. Бажано займатися фітнесом, танцями, баскетболом і так далі.

Звичка переживати 

Для здоров’я і довголіття дуже важливим є психологічний стан людини. Якщо вона постійно займається самобичуванням, знову і знову перемелює колишні сварки і образи, важко і довго переживає конфлікти на роботі і з близькими людьми, її нервова система швидко дасть збій. А сама людина швидко перетвориться в нервового і злого старого, який постійно бурчить. Щоб пережити великі емоційні навантаження, яких у будь-якого з нас чимало, потрібно навчитися перемикати свої думки, а ще залишати усі минулі негаразди і сварки у вчорашньому дні.

Щоб легше пережити стресові ситуації, в організмі має бути достатня кількість калію і магнію, тому потрібно їсти продукти, багаті цими елементами. Калій та магній регулюють кислотно-лужну рівновагу крові, водний і сольовий баланси, нормалізують основний обмін і є антистресовим фактором.

Джерело

Поділись


Новини партнерів