Хочете мати молодий і здоровий мозок? Не проґавте ці 7 порад

Вам не потрібно робити нічого екстраординарного, щоб підтримувати мозок молодим і здоровим. Використовуючи ці поради, ви можете зміцнити його, покращити своє здоров’я та поступово поліпшити якість життя.

Мозок вважають центром керування всім тілом. Це не лише орган для пам’яті та думок, він також забезпечує роботу інших важливих систем.

Однак так само, як і у випадку інших частин тіла, процес старіння тягне за собою суттєві зміни, які впливають на якість життя людини.

З плином часу клітини виснажуються, а це може вплинути на здатність організму виробляти гормони, зберігати спогади та виконувати інші дії, важливі для здоров’я людини.

Утім деякі люди не знають, що дотримання правильних звичок упродовж життя – це чудовий спосіб зберегти мозок у хорошому стані навіть, коли ви досягнете похилого віку.

Якщо ви покращите свій стиль життя, забезпечуватимете організм необхідними поживними речовинами та зміцните мозок за допомогою деяких вправ, то зможете почуватися молодими, незважаючи на фактичний вік.

Сьогодні ми хочемо дати 7 рекомендацій, щоб ви знали, як піклуватися про свій мозок. Читайте далі!

1. Займайтеся спортом

Насамперед, варто зазначити, що регулярні заняття спортом мають багато переваг для здоров’я нервової системи та мозку.

  • Оскільки покращується циркуляція крові, це поліпшує постачання кисню в мозок  і запобігає зношенню та виснаженню клітин.
  • Крім того, активний спосіб життя покращує наявні мережі нейронів у мозку та полегшує створення нових, а також сприяє виробленню хімічних речовин, які поліпшують психічний і фізичний стан здоров’я.
  • Це може запобігти атрофії гіпокампа та сприяти його росту. Крім того, заняття спортом посилюють креативність мислення.

2. Дотримуйтеся правильного раціону

Наступний пункт – правильне харчування. Адже споживання здорової їжі є найкращим способом забезпечити мозок поживними речовинами, необхідними йому, щоб працювати, як треба.

Хороша дієта без надмірного вмісту шкідливих жирів, холестерину та цукру може запобігти передчасному погіршенню когнітивних навичок, оскільки вона дозволяє уникнути розвитку таких розладів, як підвищений рівень холестерину та високий кров’яний тиск.

Крім того, певні сполуки, які містяться в їжі, допомагають контролювати виникнення запальних процесів в організмі. Це зменшує ризик розвитку слабоумства або хвороби Альцгеймера.

Загалом, потрібно обов’язково їсти продукти, що містять:

  • високоякісні білки
  • жирні кислоти Омега-3
  • харчові волокна
  • вітаміни
  • мінерали
  • антиоксиданти
  • вода

3. Тренуйте силу свого мозку

Хоча фізичні навантаження мають багато переваг для здоров’я мозку, щоб цей орган залишався молодим, потрібно виконувати певні вправи, спрямовані на його розвиток.

Завантажте свій розум завданнями, які спонукають його думати або використовувати когнітивні вміння, адже це ключ до профілактики передчасного старіння клітин мозку.

  • вивчення нової мови;
  • читання книжок;
  • вирішування математичних рівнянь;
  • гра на музичному інструменті;
  • розучування пісні;
  • писання.

4. Ведіть активне соціальне життя

Самотність – це один із факторів, які підвищують ризик передчасної смерті. Зрештою, депресія підвищує шанси того, що ви робитимете щось, що може становити загрозу для фізичного та психічного здоров’я.

Люди, які живуть в ізоляції, мають на 10 років меншу тривалість життя, ніж ті, хто підтримує активні соціальні зв’язки.

Завдяки здоровому спілкуванню з людьми ви краще боретеся зі стресом і поліпшуєте пам’ять. Крім того, це навіть знижує ризик розвитку нейродегенеративних захворювань.

5. Відмовтеся від шкідливих звичок

Шкідливі звички, як-от споживання алкоголю або куріння, погіршують якість життя людини та заважають мозку нормально функціонувати.

Токсини, які містять такі продукти, легко переміщаються кровотоком і, як наслідок, вражають здоров’я клітин.

Це збільшує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи та пришвидшує процес старіння організму.

6. Добре висипайтеся

Окрім перерахованих пунктів, важливо добре висипатися (не менше ніж 8 годин на день), адже це позитивно впливає на когнітивне здоров’я.

Під час такого відпочинку активізуються функції, які очищують мозок, зменшуючи стрес і знімаючи навантаження перед початком наступного дня.

Крім того, сон надзвичайно важливий для зміцнення пам’яті та вироблення хімічних сполук, які беруть участь в інших фізіологічних процесах.

7. Медитуйте

Насамкінець хочемо згадати про техніки медитації, які стали справжнім другом здоров’я мозку. Вони допомагають очистити голову від думок і напряму позбутися дисбалансу, який спричиняє тривогу та стрес.

Глибоке повільне дихання, перебування в тихому місці та концентрація на певних вправах – ось прості способи почати медитувати, щоб покращити стан свого мозку.

У цілому, вам не потрібно робити нічого екстраординарного, щоб підтримувати мозок молодим і здоровим. Використовуючи ці поради, ви можете зміцнити своє здоров’я та з часом покращити загальну якість життя.

Джерело

Поділись


Новини партнерів