Хворе серце призводить до специфічного запаху тіла

Вчені Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина) зробили висновок про те, що при хворому серці у людини з’являється особливий запах. Фахівці заявили, що це унікальний аромат. Йому дали назву OR51E1.

Відповідно до гіпотези, висунутої німецькими дослідниками, при виникненні порушень у роботі серця цей орган виробляє речовини, що формують специфічний запах. Їх аналіз показав, що у людини з хворим серцем виникає своєрідний запах.

“Нам не вдалося знайти аналоги запаху, який вказує на нездорове серце, порівняти його ні з чим. Тим не менш, він цілком певний, чутливі скануючі прилади його визначають”, – розповіли фахівці.

Теорія про те, що на хворе серце у людини може вказувати поява особливого запаху, не є незвичайною. Науці добре відомо, що запах є маркером багатьох захворювань. Найбільше вчених цікавлять запахи захворювань, неочевидні для людського нюху, але при цьому цілком певні. Яскравий приклад тому – запахи, що свідчать про розвиток в організмі раку. Люди їх не відчувають, тоді як тварини (собаки) ідентифікують досить ефективно.

Що стосується серця, то німецькі вчені справедливо вказують на те, що при іншому судинному порушенні, інсульті, тіло людини також починає виділяти специфічний запах. Головна проблема, за їхніми словами, в тому, що відсутня точна методика, яка б дозволяла класифікувати такий запах на рівні практичної медицини. Вчені мають намір її розробити.

Джерело

Поділись


Магазин