Експерти вважають, що вживання популярного в дитинстві напою таїть смертельну небезпеку

Наші бабусі стверджували, що цей напій дуже корисний і рятує від багатьох недуг, але насправді все виявилося навпаки.

Мода на парне молоко, в авангарді якої знаходяться зірки на зразок Гвінет Пелтроу, привела до різкого спалаху харчових отруєнь. У цієї моди вже є і свої жертви.

Жителі України, особливо середнього і старшого віку, добре пам’ятають смак парного молока, оскільки в дитинстві воно було одними з найулюбленіших і найпоширеніших ласощів. А ось на Заході до парного молока не звикли, але в останні роки його активно просувають всякого роду знаменитості на зразок американської актриси Гвінет Пелтроу.

І ось тепер експерти заговорили про те, що вживання парного молока, яке часто називають сирим молоком, призвело до різкого спалаху харчових отруєнь. В Англії від парного молока померло вже двоє людей.

Парне молоко є сирим, тобто непастеризованим. Воно не піддається температурній обробці, а значить, в ньому залишаються небезпечні мікроорганізми, які можуть бути передані від тварини до людини. У минулому році від вживання парного молока в Великобританії помер один дорослий чоловік і одна дитина.

Також було зафіксовано спалах харчових отруєнь, які зачепили 69 осіб. Дитина, яка померла через вживання парного молока, отруїлася кишковою паличкою, а дорослий чоловік помер від лістеріозу.

Автори звіту підкреслюють, що кількість виробників парного молока, які пропонують споживачам саме сирий варіант цього напою, за 4 роки зросла на 60%.

Джерело

Поділись


Магазин