Французький дієтолог перелічує 4 помилки, яких слід уникати при приготуванні салатів

Greek salad in the white plate on the kitchen table

Хороший салат може замінити традиційний обід чи вечерю. За умови, якщо ви готуєте його правильно.

1. Не забувайте про соус

Якщо змушуєте себе проковтнути шпинат без соусу, аби не набрати зайвих калорій – ви робите це даремно. Адже деякі вітаміни, що містяться в овочах, є жиророзчинними, і саме із жирами засвоюються найкраще. “Не думайте, що кожен грам жиру з їжі миттєво відкладається на тілі,  – каже паризький дієтолог Одрі Тер. – Салат може бути джерелом жирів, яких потребує організм. Вони необхідні для правильного функціонування тіла, адже беруть участь в оновленні клітинних мембран. Однак соусу має бути в міру”.

Ключ до успіху? Виключити всі промислові соуси, які мають нульову поживну цінність, натомість містять багато цукру і солі. Найпростіша здорова заправка: дві столові ложки олії, дві столові ложки оцту і дві столові ложки води.

2. Не забувайте про білки

“Збалансований змішаний салат повинен містити білки (м’ясо, птицю, рибу, яйце, бобові), сирі овочі, молочні продукти і зернові (макарони, лободу, рис, сочевицю), – каже Одрі Тер. – Правильність перетравлення їжі залежить від справедливого розподілу жирів, вуглеводів і білків”.

3. Обирайте якісні продукти, віддаючи перевагу цілісним

Зосередьтесь на продуктах іх низьким глікемічним індексом, які не викликатимуть підвищення рівеня цукру в крові. Замість білого рису обирайте дикий, зерна вівса замість пластівців і так далі. Додавайте зерна гірчиці або кропу для покращення травлення.

4. Забагато крохмалю

“Коли ви готуєте салат, одна з найпоширеніших помилок – додати забагато продуктів, багатих на крохмаль, наприклад, картоплі”, – каже дієтолог. Це викликає здуття живота, тяжкість і навіть сонливість вдень.

Джерело

Поділись


Новини партнерів