Чотири прості та ефективні вправи від болю у шиї

Біль у шиї є дуже поширеним явищем, яке викликає у людей сильний дискомфорт. На жаль, іноді інтенсивність цих дискомфортних відчуттів зростає настільки, що біль стає просто нестерпним. Дуже часто при болю у шиї людина відчуває різкі поколювання, які з кожною хвилиною частішають та сильнішають.

На жаль, через дискомфорт в області шиї можуть виникнути розлади сну, а якість нічного відпочинку суттєво знижується.

Якщо ви намагаєтеся позбутися болю у спині, ми пропонуємо взяти на озброєння наші корисні поради. Вправи від болю у шиї, які ви знайдете у цій статті, є неймовірно простими, тож ви легко зможете виконувати їх у домашніх умовах.

Переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді!

Причини болю у шиї

основні причини болю у шиї

Якщо ви не можете зрозуміти, звідки взялися неприємні больові відчуття в області шиї, пропонуємо уважно переглянути наш перелік можливих причин цього дискомфорту. Виявивши причини болю, ви зможете швидше владнати проблему.

  • Погана постава. На жаль, ця проблема є досить поширеним явищем. Дуже часто через погану поставу страждають люди, які багато працюють за комп’ютером. Неправильна відстань до комп’ютера або розміщення його екрана на незручній висоті змушують людину сутулитися.
  • Стрес. Якщо через проблеми в особистому житті або напружений робочий графік ви постійно перебуваєте у стресі, це також може призвести до неприємних больових відчуттів у шиї.
  • Різкі рухи. У випадку, якщо ви неправильно виконали вправу або зробили різкий рух, у вас можуть з’явитися сильні больові відчуття в області шиї. Зверніть увагу, що дискомфорт може посилитися, якщо до різких рухів додається сидячий спосіб життя та підтримання неправильної постави під час роботи за комп’ютером.

Ефективні вправи від болю у шиї

1. Обертання шиї

вправи від болю у шиї для дому

Виділіть кілька хвилин під час робочого дня для того, щоб розімнути м’язи шиї та виконати цю просту вправу. Найкраще виконувати такі обертання у сидячому положенні. Випряміть спину та зіпріть її на спинку стільця. Руки під час виконання вправи розслабте та покладіть на коліна.

  • Торкніться підборіддям одного плеча та почніть робити оберти шиєю з одного боку в інший.
  • Повторіть вправу щонайменше 5 разів на кожен бік.

2. Нахили вбік

Ця вправа допоможе не тільки усунути неприємні больові відчуття, але й розімнути м’язи спини після довгого робочого дня.

  • Сядьте на стілець якомога рівніше. Нахиліть голову вбік максимально сильно, намагаючись торкнутися вухом плеча. Не робіть різких рухів, щоб не травмуватися!
  • Ви можете допомогти собі, легко притиснувши голову рукою.
  • Повторіть вправу на інший бік.

3. Розтягнення м’язів вперед і назад

вправи від болю у шиї на розтягнення м'язів

Нахили головою вперед та назад також допоможуть зняти напругу та усунути біль у шиї.

  • Перш за все відкиньте голову назад та подивіться кілька секунд у стелю.
  • Повільно поверніться у вихідне положення, після чого нахиліть голову вперед та зупиніть погляд на підлозі.
  • Для того, щоб досягти позитивного результату, під час виконання цієї вправи спробуйте максимально розслабити щелепу. Для цього зробіть повільний видих та розслабте м’язи. Не забувайте, що спину потрібно тримати максимально рівно.

4. Вправи на розслаблення м’язів за допомогою плечей

Під час виконання цієї вправи від болю у шиї потрібно робити кругові оберти плечима, рухаючи ними в обох напрямках. Спину при цьому не згинайте, а тримайте максимально рівно. Виконайте 10 повторень вправи, щоб отримати позитивний результат.

За допомогою цієї вправи ви зможете зняти напругу у м’язах спини та усунути неприємні больові відчуття в шиї.

Інші корисні поради

корисні поради при болю у шиї

Окрім цих ефективних вправ від болю у шиї, які допоможуть розслабити м’язи та зняти напругу, є кілька інших способів відпочити після важкого робочого дня та розслабитися, одним з яких є йога.

Ви також можете звернутися за допомогою до кваліфікованого масажиста. Якщо у вас немає такої змоги, спробуйте ретельно розмасажувати болісні місця самотужки, це також допоможе зняти напругу.

Звісно, терапевт швидше зможе виявити уражені ділянки та ретельно їх розробити, проте ви можете самостійно розтерти шию та плечі, щоб покращити самопочуття. Спробуйте за допомогою кінчиків пальців знайти найбільш болісні ділянки та обережно помасажуйте їх коловими рухами.

Також до ураженої ділянки тіла можна прикласти гарячий компрес або подути на неї феном.

За можливості намагайтеся не піднімати важкі речі, зокрема рюкзаки та сумки. Якщо ж вам доводиться мати справу з важкими предметами, намагайтеся не зірвати м’язи спини. Для цього при піднятті речей згинайте ноги, рівномірно розподіляючи вагу між усім тілом.

Джерело

Поділись


Новини партнерів