Що буде, якщо роздерти родимку

92

Якщо роздерти родимку, що буде? Таке питання навряд чи можна назвати чисто цікавістю. І якщо неприємна ситуація з тобою або кимось близьким все-таки трапилася, необхідно терміново вжити заходів.

Для початку варто нагадати, що таке родимка як така. Невус (родимка) – це доброякісна пухлина на шкірі. Її дійсно краще не чіпати. Якщо родимки знаходяться на місцях тіла, які труться об одяг, їх легко зачепити рукою, гребінцем або бритвою, то краще такі родимки видалити лазером. Сьогодні це доступно, недорого, просто й безболісно.

Що робити, якщо ти або твоя дитина все-таки здерли родимку:

  • Якщо з’явилося кровотеча, зупини її за допомогою тампона з бинта.
  • Припечи ділянку перекисом водню і наклади стерильну пов’язку.
  • Звернись до лікаря-хірурга. Він за потребою видалить залишки родимки, щоб уникнути зараження.
  • Якщо родимка відірвалася повністю, помісти її в фізрозчин і віднеси на дослідження.

Важливо зрозуміти, була родимка доброякісним утворенням чи ні. Якщо так, то одне пошкодження не стане чимось страшним. Небезпечно може бути в тому випадку, якщо родимка є меланомою.

Як зрозуміти, чи є родимка меланомою?

Якщо ти здерла родимку, спостерігай, чи не стала шкіра на її місці темнішою, чи не змінилася структура.

Родимка після обробки знову стала кровоточити або збільшуватися в розмірах? Біль при цьому ниючий, тупий. Швидше за все, це саме меланома, так що поквапся до лікаря.

Родимки, при пошкодженні яких довго сочиться кров – це ангіоми, тобто розростання кровоносних судин. Вони не є меланомами, не є небезпечними і вимагають лише дезінфекції та зупинки крові.

Обов’язково поясни дітям, що здирати або розколупувати цятки на їхньому тілі не можна, адже діти по своїй натурі дуже цікаві. Подбай про те, щоб малюки не боялися розповісти тобі, якщо неприємність все-таки трапилася.

Отже, що буде, якщо здерти родимку? У більшості випадків нічого страшного. Але ймовірність неприємних наслідків є, тому не відкладай свій візит до лікаря-хірурга.

Бувають випадки, коли невус став змінюватися. Ти його не роздирала, а з ним щось не в порядку. Варто точно турбуватися і йти до лікаря, якщо родимка без причин починає змінювати свою форму.

Джерело

Поділись


Магазин