Малина: користь і шкода для здоров’я

Тим, хто стежить за своїм здоров’ям і воліє лікуватися за допомогою натуральних засобів, не варто ігнорувати малину, адже як цілющий засіб ця ягода відома ще з часів Стародавньої Греції та Стародавнього Риму.

Користь малини

Малина – найсмачніші ліки! Особливо у вигляді варення, яке має жарознижувальну і потогінну дію. Наші предки компотом з малини лікували захворювання горла, а настоєм листя і квіток – запалення слизової оболонки очей.

Малина тонізує, покращує апетит, має антитоксичну дію. Її плоди застосовують при лікуванні недокрів’я і зміцненні імунітету.

Малина містить корисний цукор: фруктозу і глюкозу, які необхідні людині для нормального функціонування мозку і серцево-судинної системи. Калорійність цієї ароматної річної ягоди дуже низька, що дає нам можливість насолоджуватися нею без шкоди для фігури.

Крім цього, малина допомагає зберегти молодість: вітаміни А, Е, РР, В2 відповідають за життєвий тонус, пружність шкіри і рівний колір обличчя. Вона містить багато міді, а мідь входить до складу більшості антидепресантів. Тому їсти малину жменями корисно тим, хто знаходиться на межі депресії.

Свіжі ягоди малини ефективні при лікуванні атеросклерозу, гіпертонії, колітів, гастритів, цинги, недокрів’я. Малина дуже корисна для вагітних і тих, хто тільки збирається завести дитину, завдяки вмісту фолієвої кислоти. Малина покращує роботу нирок і знімає набряки, оскільки відвар з її листя має легку сечогінну дію.

Найкорисніша заготовка – малина, перетерта з цукром. Щоб продовжити її термін зберігання, цукру необхідно додавати більше, ніж ягід на 200-300 г і зберігати в холодильнику.

Шкода малини

Малина містить багато пуринових основ, тому хворим на подагру і нефрит не варто вживати цю ягоду. Крім того, у деяких людей зустрічається алергічна реакція на малину.

Калорійність і харчова цінність малини

Калорійність малини – 46 ккал.

Харчова цінність малини: білки – 0,8 г, жири – 0,5 г, вуглеводи – 8,3 г

Поділись


Новини партнерів