Супрун назвала “вбивцю №1” і пояснила алгоритм його дії

1335

Найнебезпечнішим є захворювання серцево-судинної системи. Адже лише від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку.

Про це написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

За її словами серцево-судинні захворювання є вбивцею №1, адже вони спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров’ям.

“Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій (судин, по яких кров надходить до серця) закупорюється жировими відкладеннями або бляшками. Якщо одна з бляшок розірветься або трісне – навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою”, – зазначила Супрун.

У такому випадку надходження крові до серцевого м’яза – міокарда припиняється, а клітини починають відмирати від нестачі кисню. Стається інфаркт міокарда. І якщо не надати людині своєчасної допомоги, вона може раптово померти.

Симптоми серцевого нападу: різкий біль у грудях, важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість, біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині.

Ризик серцевих нападів знижують здорове харчування, фізичні вправи, та контроль маси тіла.

Що відбувається під час серцевого нападу – Цікава наука

Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров’ям, є вбивцею №1. Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку. Щоби захистити себе і близьких – маємо бути максимально обізнаними щодо хвороби та можливостей лікування.Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій (судин, по якім кров надходить до серця) закупорюється жировими відкладеннями або бляшками. Якщо одна з бляшок розірветься або трісне – навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою. Тоді надходження крові до серцевого м’яза – міокарда – припиняється. І клітини починають відмирати від нестачі кисню. Це і є інфаркт міокарда. Якщо людина з інфарктом не отримає допомогу вчасно – в найгіршому випадку це може призвести до раптової смерті.Різкий біль у грудях – не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але маєте подібні симптоми, негайно зателефонуйте в 103.Лікування хвороб серця постійно вдосконалюється і ми намагаємося розширити можливості медичної допомоги в Україні, щоби кожен пацієнт, що має таку проблему, міг отримати все необхідне вчасно.Програма “Доступни ліки” (https://goo.gl/pA2r4V), урядова програма екстреного стентування (http://moz.gov.ua/kardiocentri) – сьогодні дають українцям більше доступу до своєчасного, регулярного і якісного лікування. По медзакладах у всій Україні є стенти, які в екстрених випадках мають бути встановлені пацієнтам безоплатно (https://goo.gl/qJ7qNi).Дізнайтеся про всі можливості допомоги, але й пам’ятайте, що життєво важливо – запобігати хворобі. Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла завжди знижують ризик серцевих нападів.Більше про серцевий напад, лікування та профілактику дивіться у відео Цікава наука

Publiée par Уляна Супрун sur vendredi 13 avril 2018

Джерело

Поділись


Магазин