Лікарі назвали 10 ознак того, що ви п’єте мало води

Надмірно суха шкіра, постійний біль в суглобах, втома і сонливість – все це говорить про зневоднення організму. Так-так, саме такі ознаки сигналізують про те, що ви п’єте недостатньо води. Як виправити ситуацію? Дуже просто – треба всього лише приймати більше H2O. У цій статті ми розповімо вам про ознаки, які свідчать про те, що ви п’єте мало води.

1. Відчуття сухості в роті. Постійна сухість у роті і, як наслідок, постійна спрага – це явна ознака зневоднення організму. Вирушаючи за склянкою рідини, необхідно пам’ятати, що це повинна бути чиста вода, ні в якому разі не лимонад або інший солодкий напій.

2. Суха шкіра. Шкіра – це найбільший людський орган, який, як і всі інші, потребує постійного зволоження. Якщо у вас суха шкіра, це привід бити на сполох, адже дана ознака говорить про явне зневодненні організму. Нестача рідини в організмі перешкоджає виробленню поту і, як наслідок, маємо відсутність виходу шкідливих речовин, які накопичуються протягом дня.

3. Відчуття сухості в очах. Як уже зрозуміло, нестача води в організмі позначається на всіх органах, і очі – не виняток. Без достатньої кількості рідини слізні протоки починають висихати, і в результаті очі починають червоніти і з’являється відчуття сухості.

4. Біль в суглобах. Цікаво, що хребет на 80% складається з води – рідина необхідна для того, щоб уникати тертя кісток під час ходьби. Коли організм “не скаржиться” на наявність води, суглобам легко рухатися. В іншому випадку під час бігу або стрибків людина відчуває біль.

5. Затяжна хвороба. Здається, що застуда триває вічно? Нічого дивного, якщо ви п’єте мало води. Однією з функцій органів є фільтрація шкідливих елементів. Якщо не давати організму рідини, органи не зможуть працювати в повну силу і, як наслідок, “добирають” рідину з крові, що може бути як причиною хвороби, так і результатом довгої тривалості захворювання.

6. Втома і апатія. Як говорилося вище, зневоднений організм “шукає” альтернативні шляхи отримання рідини, забираючи воду з крові. Це, в свою чергу, викликає нестачу кисню, в результаті чого з’являється відчуття сонності і постійної втоми. Поспостерігайте за сигналами свого організму – якщо без видимої на те причини вже до обіду відчувається небувала втома, і з кожним днем ​​це відчуття настає все раніше, це явна ознака зневоднення.

7. Постійний голод. Зневоднений організм, намагаючись “шукати” воду альтернативними способами, “думає”, що їжа заповнить цю прогалину. Це стосується не тільки вічного голоду протягом дня, але і бажання “відвідати” холодильник серед ночі.

8. Проблеми з травленням. Однією з поширених причин захворювань шлунково-кишкового тракту є те ж зневоднення. Через недостатню кількість рідини, що вживається значно зменшується кількість виділеного шлунком слизу, а разом з тим і погіршується робота цього органу в цілому. Як результат – печія, розлад шлунка, запор і ін.

9. Рідкісне відвідування туалету. Середньостатистична людина в нормальному порядку повинна ходити в туалет “по маленькому” 4-7 разів протягом дня. Також не зайвим буде звернути увагу на колір сечі під час першого ранкового походу в туалет. Сеча повинна мати світло-жовтий колір, що наближається до прозорого. Якщо ж помітили насичений темний колір з жовтуватим відтінком – це привід задуматися, чи не замало води ви п’єте. У деяких випадках зневоднення організму може призвести до виникнення інфекцій сечовивідних шляхів.

10. Передчасне старіння. З кожним роком кількість води, яка зберігається організмом, зменшується. Тобто чим старша людина, тим більше води треба пити. Незважаючи на те, що передчасне старіння – це явно зовнішня ознака, органи також мають властивість старіти. Формула проста. Хочете виглядати молодшими за свої роки? Пийте побільше води!

Джерело

Поділись


Новини партнерів