Ознаки смерті: 11 симптомів того, що людина нас покидає

10693

Якщо ваша близька людина перебуває в термінальній стадії захворювання, прийняти той факт, що скоро її не стане, неймовірно важко. Розуміння того, чого варто очікувати, може полегшити ситуацію. У цій статті ми розглянемо 11 ознак наближення смерті, а також обговоримо способи, які допоможуть впоратися зі смертю близької людини.

ПОВЕДІНКА ЛЮДИНИ ПЕРЕД СМЕРТЮ

Менше їсть. Коли людина наближається до смерті, вона стає менш активною. Це означає, що її організму потрібно менше енергії, ніж раніше. Він практично перестає їсти або пити, так як його апетит поступово зменшується. Той, хто доглядає за вмираючим, повинен дозволити людині харчуватися тільки тоді, коли вона голодна. Запропонуйте хворому лід (можна фруктовий), щоб підтримувати рівень гідратації. Людина може повністю припинити їсти за кілька днів до смерті. Коли таке відбувається, можна спробувати змащувати губи зволожуючим бальзамом, щоб уникнути пересихання.

Більше спить. Протягом 2 або 3 місяців до настання смерті, людина починає витрачати все більше і більше часу на сон. Це пов’язано з тим, що метаболізм стає слабкішим. Без метаболічної енергії людина починає спати набагато більше. Той, хто доглядає за близькою людиною, повинен зробити все, щоб її сон був комфортним. Коли у хворого з’являється енергія, можна спробувати спонукати його рухатися або встати з ліжка і походити, щоб уникнути пролежнів.

Втома від людей. Енергія вмираючого сходить нанівець. Він не може проводити багато часу з іншими людьми, як це було раніше. Можливо, його буде обтяжувати і ваше товариство.

Міняються життєво важливі показники. Коли людина наближається до смерті, її життєві показники можуть змінюватися наступним чином:

  • Знижується кров’яний тиск.
  • Змінюється дихання.
  • Серцебиття стає нерегулярним.
  • Пульс слабкий.
  • Сеча може набути коричневого або іржавого відтінку. Колір сечі людини змінюється, тому що нирки не справляються зі своєю роботою.

Спостерігати за такими змінами в коханій людині може бути неприємно, але зазвичай вони проходять безболісно, ​​тому не варто фокусуватися на них.

Міняються “туалетні” звички. Оскільки людина їсть і п’є менше, її випорожнення можуть зменшуватися. Це стосується як твердих відходів, так і сечі. Коли людина повністю відмовляється від їжі і води, вона перестає користуватися і туалетом. Ці зміни можуть засмутити близьких, але їх слід очікувати. Можливо, в лікарні встановлять спеціальний катетер, який полегшить ситуацію.

М’язи втрачають свою силу. У дні, що передують смерті, м’язи людини стають слабкими. Слабкість м’язів означає, що індивідуум не зможе виконувати навіть нескладні завдання, які були доступні йому раніше. Наприклад, пити з чашки, перевертатися в ліжку і так далі. Якщо це трапляється з вмираючим, близькі повинні допомогти йому піднімати речі або перевертатися в ліжку.

Знижується температура тіла. Коли людина вмирає, її кровообіг погіршується, тому кров зосереджується у внутрішніх органах. Це означає, що до рук і ніг буде надходити недостатня кількість крові. Зменшення кровообігу означає, що шкіра стане холодною на дотик. Вона також може виглядати блідою або плямистою з синіми та фіолетовими плямами. Людина, яка вмирає, може і не відчувати холоду, тому запропонуйте їй ковдру або плед.

Плутається свідомість. Коли людина вмирає, її мозок все ще дуже активний. Однак іноді ті, хто при смерті, починають плутатися або некоректно висловлювати свої думки. Таке відбувається, коли людина втрачає контроль над тим, що відбувається навколо неї.

Змінюється дихання. У вмираючих часто з’являються проблеми з диханням. Воно може стати більш частим або, навпаки, глибоким і повільним. Вмираючому може не вистачати повітря, а саме дихання часто стає плутаним. Якщо людина, що доглядає за близьким, зауважує це, не варто хвилюватися. Це нормальна частина процесу, і зазвичай, вона не доставляє хворобливих відчуттів самому помираючому. Крім того, якщо є якісь переживання з цього приводу, завжди можна проконсультуватися з лікарем.

З’являються хворобливі відчуття. Може бути важко змиритися з неминучим фактом, що рівень болю у людини може збільшитися в міру наближення до смерті. Бачити хворобливий вираз обличчя або чути стогони, які видає хворий, звичайно, нелегко. Людина, що доглядає за близьким, повинна поговорити з лікарем про можливість застосування знеболюючих препаратів. Лікар може спробувати зробити цей процес настільки комфортним, наскільки це можливо.

З’являються галюцинації. Досить часто люди відчувають бачення або галюцинації. Хоча це може злякати – не варто турбуватися. Краще не намагатися змінити думку хворого про видіння, переконати його, так як це, швидше за все, лише викличе додаткові труднощі.

Як пережити останні години з близькою людиною? З настанням смерті органи людини перестають працювати, а всі процеси в організмі зупиняються. Все, що ви можете зробити в цій ситуації, це просто бути поруч. Проявіть турботу і намагайтеся зробити останні години вмираючого максимально комфортними. Продовжуйте розмовляти з близьким, поки він піде, адже найчастіше людина в такому стані чує все, що відбувається навколо неї до останньої хвилини.

Як пережити втрату близької людини? Навіть коли смерть була очікуваною, змиритися з нею вкрай важко. Дуже важливо, щоб люди давали собі час і простір, щоб сумувати. Не варто також відмовлятися від підтримки друзів і сім’ї. Кожна людина справляється з сумом по-різному. Але є також ряд почуттів і переживань, які зачіпають кожного, тому, можливо, є сенс поділитися ними з людьми, які вже пережили подібне. Для таких випадків є групи підтримки, які допоможуть впоратися з горем.

Джерело

Поділись


Магазин