Вживання молока може викликати важку хворобу

450

Саме молоко рекомендується для вживання, як один з кращих продуктів харчування для зміцнення кісток скелета. Але вчені з США встановили: вживання молока може стати спусковим механізмом для артриту – захворювання, що руйнує суглоби людини.

Згідно з даними, отриманими співробітниками Університету Центральної Флориди США, причиною розвитку ревматоїдного артриту можуть стати бактерії, які знаходяться в молоці. Мова, зокрема, йде про MAP – Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis.

Дослідження вчених показало, що з активністю цих бактерій пов’язане виникнення ревматоїдного артриту у людей, які генетично схильні до появи цієї хвороби. При цьому штам бактерій, здатних викликати запалення, яке згодом приводить до артриту, зустрічається не тільки в молоці, але і в яловичині, зазначили вчені.

За словами фахівців, дослідження, які проводилися раніше, представляли дані про те, що бактерії MAP можуть провокувати хворобу Крона (запальне захворювання шлунково-кишкового тракту). Вони додали, що хвороба Крона атакує людей з тією ж генетичною особливістю, якою відрізняються люди, схильні до розвитку ревматоїдного артриту.

Читайте також: 10 сухофруктів замість таблеток і вітамінів

«Цілком можливо, що в майбутньому для профілактики розвитку ревматоїдного артриту людям з генетичною схильністю будуть офіційно рекомендувати більш обережно вживати молочні і яловичі продукти», – припускають автори проекту.

Джерело

 

Поділись


Магазин